Chociaż prace na stadionie miejskim zbliżają się ku końcowi, na oddanie obiektu do użytku trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Dopiero w nowym roku popływamy też w basenie, budowanym przy ul. kard. Wyszyńskiego.
Już wiadomo, że wykonawca, budujący nową pływalnię, nie odda basenu jesienią tego roku. Zapewnienia o tym, że obiekt uda się ukończyć jeszcze w tym roku, padły na początku ubiegłego roku, podczas wbijania pierwszej łopaty pod nową inwestycję.
Jak tłumaczy prezydent Jerzy Brzeziński, były to jednak zapewnienia wykonawcy, a umowa przewiduje termin ukończenia prac w marcu 2011 roku. Ten ma być dotrzymany.
Stadion w ukończeniu
Do nowego roku musimy też poczekać na stadion, budowany przy ul.Zjazd. W środę rozpoczął się montaż białych i czerwonych krzesełek na trybunach. Pierwsze zamontował prezydent Brzeziński, drugie - jego zastępcy. Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta, w sumie zamontowanych zostanie 1760 krzesełek oraz około 140 siedzisk na trybunie dla VIP-ów, mieszczącej się pod budynkiem obsługi zawodów.
Łomżyński stadion, po zakończeniu remontu, będzie posiadał m.in. budynek zaplecza sportowego z szatniami, pomieszczeniami sprawozdawczymi i technicznymi oraz zadaszone trybuny. Obok boiska czynna będzie też bieżnia tartanowa z urządzeniami lekkoatletycznymi, a z boku trybuny głównej znajdą się korty tenisowe o nawierzchni z trawy syntetycznej.
Stadion posiadał będzie tablicę wyników z zegarem, nowe ogrodzenie oraz oświetlenie boiska głównego, treningowego, kortów tenisowych i dojść na trybuny. Po zakończeniu wszystkich prac na stadionie będzie mogło zasiąść około 3600 widzów, z czego ponad połowa na nowej trybunie.