Reklama

Pod koniec roku pojedziesz dwujezdniową Zawadzką aż do Zawad?

19/02/2015 06:57

Ratusz ogłosił właśnie przetarg na rozbudowę i budowę ulicy Zawadzkiej w Łomży - na odcinku od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Szosa do Mężenina. Zakończenie realizacji zamówienia planowane jest już na połowę listopada tego roku.

Opublikowany wczoraj przetarg obejmuje dwa odcinki: Odcinek I - od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Przykoszarową. Długość odcinka jezdni lewej: 425,7 m, a jezdni prawej 432,8 m. Odcinek II - od skrzyżowania z ulicą Przykoszarową do skrzyżowania z ulic ą Szosa do Mężenina. Długość odcinka jezdni lewej: 1032,4 m, a jezdni prawej 973 m.

Termin składania ofert to ostatni dzień marca 2015 r. Rozpoczęcie robót według specyfikacji ma nastąpić nie później niż 14 dni od daty podpisania umowy. Zakończenie realizacji zamówienia zaplanowano na 16.11.2015.

Reklama

Rozbudowa i budowa ulicy Zawadzkiej jest częścią projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – etap IV”. Urząd miasta nie ma jeszcze zagwarantowanych środków finansowych (umowy o dofinansowanie) na realizację tego zamówienia dlatego zastrzega sobie możliwość unieważnienia przetargu. Szacowana na 25-30 mln zł inwestycja będzie możliwa do realizacji jedynie przy 90 proc. dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Obecnie projekt znajduje się na liście rezerwowej projektów kluczowych województwa podlaskiego.

Nowa droga przede wszystkim pozwoli na przeniesienie części ruchu z Alei Legionów i ulicy Przykoszarowej, ale także z Szosy Zambrowskiej i ul. Piłsudskiego. Zadanie jest bardzo mocno wyczekiwane, nie tylko przez mieszkańców Łomży, ale i okolicy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości