Podczas tegorocznej akcji "Znicz" łomżyńscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. W tym czasie na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży doszło do 1 wypadku drogowego i 14 kolizji. W 5 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.
W miniony piątek (29.10) łomżyńscy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego powiatu akcję "Znicz". Działania, w które zaangażowanych było 342 funkcjonariuszy, zakończyły się we wtorek (2.11) późnym wieczorem.
Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, mundurowi zatrzymali w tym czasie 2 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Ostatnie 5 dni przyniosło także 1 wypadek drogowy oraz 14 kolizji. W 5 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.
Jako pierwszy, w piątek, tuż po godz. 20:00, w Piątnicy do kontroli został zatrzymany 38-letni kierowca volkswagena. Mieszkaniec Ełku przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h. W sobotę. po godz. 16:00, w Śniadowie został zatrzymany kolejny kierowca. 30-letni mieszkaniec gminy Miastkowo jechał peugeotem i przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h. Kolejna kontrola była w niedzielę, po godz. 17:00, w Marianowie. Tam został zatrzymany 37-letni mieszkaniec Częstochowy. Jechał on skodą z prędkością 108 km/h. Ostatnie dwie kontrole miały miejsce w poniedziałek, w Marianowie. Tuż przed godz. 8:00 mundurowi zatrzymali 44-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna kierując mercedesem przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Po godz. 10:00, 30-latek z Warszawy okazał się być niechlubnym rekordzistą. Jechał on z prędkością 128 km/h. Przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość o 78 km/h.
Źródło: KMP Łomża