Reklama

Podsumowanie zrealizowanych inwestycji i pozyskanych dotacji w łomżyńskim szpitalu [VIDEO]

19/12/2023 13:02

W Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się briefing prasowy dotyczący podsumowania zrealizowanych inwestycji i pozyskanych dotacji w placówce. Udział w spotkaniu wziął wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś, przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Adam Niebrzydowski oraz dyrektor szpitala Jarosław Pokoleńczuk.

Jak poinformował dyrektor łomżyńskiego szpitala, ostatnie lata nie były łaskawe dla placówki ze względu na pandemię. Natomiast pozytywne aspekty dotyczą zrealizowanych inwestycji. 

- Zrealizowaliśmy projekty na ponad 95 milionów, tak można powiedzieć, bo część jeszcze nie zrealizowaliśmy, ale już mamy na to zagwarantowane pieniądze. To były i duże i ważne inwestycje. Udało się wyremontować Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej, cały pion Kardiologii i doposażyć go w sprzęt (...) Udało się zdobyć dofinansowanie z takich źródeł, z których wcześniej nigdy szpital nie czerpał, mówię o Ośrodkach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - mówi dyrektor szpitala Jarosław Pokoleńczuk.

Reklama

Do innych zrealizowanych inwestycji należą również m.in.:

- remont Oddziału Laryngologii,

- remont podjazdu dla karetek,

- zakup sprzętów (w tym jednorazowych, niezbędnych w czasie pandemii).

 

- Rok 2023 to dobry rok dla szpitala. Z punktu widzenia organu prowadzącego wspierany, finansowany w dobrym stopniu. Ten budżet województwa był dobry i przełożyło się to też na dofinansowanie jednostek podległych, takich jak szpital łomżyński. To przez całą kadencję naszego zarządu, to blisko 40 milionów złotych wsparcia tylko ze środków budżetowych. Bardzo duże uznanie dla dyrektora szpitala, który ściąga te środki i unijne i ministerialne i różnego rodzaju zewnętrzne środki. To daje nadzieję, że jeżeli gospodarz jest dobrym gospodarzem to te środki będą trafiały nadal - mówi wicemarszałek Marek Olbryś. 

Reklama

Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Adam Niebrzydowski, zaznaczył, że następstwa pandemii były odczuwalne w 2023 roku, jednak działania podjęte przez szpital przyniosły dużą satysfakcję. 

- Bardzo zadowalające jest to, że działania, które podejmowała dyrekcja z całym personelem powodowały, że tak powiem bardzo szereg dużych remontów, inwestycji w sprzęt, które przede wszystkim przekładają się na nasze zdrowie i na nasze bezpieczeństwo. Z tego bardzo się cieszymy - mówi przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Adam Niebrzydowski. 

Reklama

Więcej w materiale wideo. 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości