To dzięki nim każdego roku w rzece można kąpać się bezpiecznie, bez obawy, że nadepniemy na rozbite szkło czy ostre druty. Płetwonurkowie z klubu Podwodny Jeleń po raz kolejny pod powierzchnię Narwi zejdą w najbliższą sobotę, by społecznie zająć się oczyszczaniem rzeki.
W Łomży nie brakuje miłośników rzeki. Akcja sprzątania Narwi organizowana jest dwa razy w ciągu roku. Najpierw tych, którzy nie mają uprawnień do nurkowania, gromadzą wędkarze skupieni wokół portalu Wędkarska Brać. Ta grupa uprząta brzegi rzeki, zarośla, plażę.
Płetwonurkowie z klubu Podwodny Jeleń schodzą zaś pod wodę. Z dna rzeki potrafią wydobyć butelki, puszki, koła od roweru, metalowe konstrukcje, o które łatwo zranić nogę.
Najbliższe sprzątanie Narwi zaplanowane zostało na sobotę, 7. czerwca. Nurkowie spotkają się o godz. 11.30 przy moście Hubala. Można im kibicować.
Wszyscy, którzy chcieliby spróbować własnych sił w nurkowaniu, w niedzielę mogą wybrać się na Pływalnię Miejską nr 2 w Łomży.
Będzie można nurkować w replice hełmu nurkowego z 1935 roku lub w nowoczesnym hełmie nurkowym uznanej firmy, wykorzystać maski pełnotwarzowe czy zanurkować ze sprzętem scuba.
Nurkowa Niedziela na basenie potrwa od godz. 12.00 do 16.00. Udział w zajęciach wliczony jest w cenę biletu wstępu na basen.