Reklama

Podział coraz bliżej. Skansen w Nowogrodzie będzie samodzielnym muzeum

23/02/2022 13:26

W środę (23.02) łomżyńscy radni przyjęli uchwałę dotyczącą wyłączenia skansenu w Nowogrodzie ze struktur Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.

Już od kwietnia wiadomo, że skansen Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie przestanie być częścią struktur Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Zobacz też: Skansen w Nowogrodzie nie będzie już częścią Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży Skansen stanie się wojewódzką samorządową instytucją kultury, co oznacza, że nadzór nad nim prowadził będzie marszałek. Zyska też nieco inną nazwę: Muzeum - Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. 

Taki porządek rzeczy ma spowodować, że skansen będzie mógł w większym stopniu pozyskiwać zewnętrzne środki na rozwój i rozbudowę. Ma to także poprawić zarządzanie tą instytucją. 

Reklama

Dzisiaj z kolei łomżyńscy radni przyjęli uchwałę, która ma doprowadzić do wyłączenia skansenu ze struktur Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. 

- Odbyłem spotkanie z pracownikami skansenu. Nie ma w tym temacie sprzeciwu. Ostatnia uchwała dotycząca podziału prawdopodobnie uchwalona zostanie w marcu - mówił podczas sesji rady miejski zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości