W sobotę 12 października, w parafii Bożego Ciała w Łomży odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. W tym dniu myślimy o dzieciach zmarłych przed swoimi narodzinami i modlimy się za ich rodziców przeżywających ból i żałobę.
Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w tym miesiącu odbędą się kolejne pogrzeby dzieci utraconych, których ciała nie zostały odebrane ze szpitali znajdujących się na terenie naszej diecezji, bądź rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w Grobach Dzieci Utraconych - przekazuje łomżyńska Kuria Diecezjalna.
W Łomży pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się w sobotę (12.10) o godz. 10:00 w parafii Bożego Ciała. Podobne ceremonie pogrzebowe odbędą się tego samego dnia w parafii MB NP w Grajewie, w parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie, w parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, w parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej oraz w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie, a także 15 października w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie.
Kościół zaprasza na uroczystość wszystkich, którzy chcą pożegnać dzieci zmarłe przed narodzeniem oraz wesprzeć ich rodziców. Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest 15 października. W całej Polsce sprawowane są wtedy msze święte, modlitwy w intencji dzieci, symboliczne pochówki i wykłady psychoterapeutów.