Reklama

Pokonała tysiące konkurentów z całej Polski. Gimnazjalistka laureatką konkursu ministerialnego. [FOT

03/06/2014 06:14

Agnieszka Żyjewska, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży, wywalczyła drugie miejsce w prestiżowym konkursie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, dotyczącym morskiego świata przyszłości. W konkursie plastycznym łomżynianka pokonała ponad cztery tysiące uczestników z całej Polski.

Konkurs ogłoszony przez resort infrastruktury skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Ma za zadanie promować i wzmacniać morski wizerunek Polski, a wśród uczestników rozwijać kreatywność i talent. Na tegoroczną edycję wpłynęło 4388 prac.

Laureaci wybrani zostali w trzech kategoriach wiekowych. Łomżynianka zajęła drugie miejsce w najstarszej kategorii wiekowej. Jej praca powstała na zajęciach koła plastycznego prowadzonego przez nauczycielkę PG nr 1 w Łomży, Krystynę Kamińską.

Reklama

- Podczas oceny szczególną uwagę zwracano na samodzielność wykonania, zaangażowanie, pomysłowość, estetykę i zgodność z tematyką- informuje ministerstwo infrastruktury.

Gala wręczenia nagród odbyła się pod koniec maja w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.

- Przed rozdaniem wystąpił wspaniały Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, który wprowadził nas w prawie już wakacyjny klimat morskich wojaży. Odbyły się też dostojne, lecz bardzo ciepłe powitania laureatów. Po prezentacji zwycięzców konkursu, odbyło się wręczanie nagród. Dostałam ich cały plecak- wspomina gimnazjalistka, zapewniając, że udział w konkursie był trafną decyzją.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości