Reklama

Pół miliona złotych na walkę z alkoholem

28/02/2014 13:22

Równe pół miliona złotych rozdzielił Urząd Miasta pomiędzy działające w mieście stowarzyszenia, fundacje i parafie angażujące się w walkę z alkoholizmem i zapobieganie uzależnieniom. Na walkę z narkotykami pieniędzy jest wielokrotnie mniej- to zaledwie 10 tys. złotych na całe miasto, do wykorzystania przez cały rok.

Większość pieniędzy otrzymały organizacje i związki sportowe stawiające na zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek jako naturalną przeciwwagę do sięgania przez młodych po alkohol. W ramach zajęć profilaktycznych, młodzież łomżyńskich szkół przez cały rok będzie mogła uprawiać w zasadzie każdą dyscyplinę sportową: pływanie, koszykówkę, tenis ziemny i stołowy, szachy.

W ramach walki z uzależnieniami, po raz kolejny w swoje progi będzie mogła przyjąć najmłodszych świetlica Planeta Pasji, prowadzona przez Fundację Leonardo. Łomżyńskie Stowarzyszenie "Zdrowie i Trzeźwość" powoła zaś Centrum informacyjne dla rodzin z problemem alkoholowym.

Reklama

80 tysięcy złotych trafi do czterech łomżyńskich parafii (pw. św. Krzyża, św. Andrzeja Boboli, św. Brunona i Bożego Ciała). Wszystkie zaplanowały całoroczne zajęcia w prowadzonych przez siebie świetlicach socjoterapeutycznych.

Znacznie ubożej wygląda walka z narkomanią, choć dostęp do środków odurzających jest zatrważająco łatwy. Na ten cel w budżecie miasta zapisane było tylko 10 tysięcy złotych. Pieniądze- po połowie- otrzymały Fundacja Leonardo i Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Nadzieja.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości