Psy służbowe to nieocenione wsparcie w działaniach Policji. Natura obdarowała je niezwykłą psychiką i silnie rozwiniętymi zmysłami – węchu, słuchu i wzroku oraz instynktami o dużym znaczeniu dla człowieka. Taka właśnie jest Saba, która przez 10-lat służyła w łomżyńskiej komendzie, a dziś odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Saba – służbowo Kalila to 12-letni owczarek niemiecki, który przez 10 lat służył w szeregach łomżyńskiej policji. Dzisiaj odchodzi na zasłużoną emeryturę. Jej specjalnością była praca patrolowo – tropiąca.
- Ma ona na swoim koncie wiele sukcesów w odnajdywaniu osób zaginionych czy sprawców przestępstw i wykroczeń. Przez pierwsze 7 lat swojej służby pracowała u boku aspiranta sztabowego Adama Kopczewskiego, a po jego przejściu na emeryturę trafiła pod opiekę aspiranta sztabowego Marcina Goska. Dziś odchodzi na zasłużoną emeryturę, którą spędzie w domu i pod opieką swojego przyjaciela i pierwszego przewodnika Adama- informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Saba pożegnała się z innymi przewodnikami z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, którzy obdarowali ją prezentami oraz smaczkami w podziękowaniu za wspólną służbę. Obecny opiekun przekazał czworonoga emerytowanemu koledze z życzeniami spokoju i odpoczynku na wspólnej emeryturze.