Rocznica urodzin amerykańskiego gitarzysty B.B. Kinga stała się pretekstem do organizacji w Polsce koncertów bluesowych. 17 września w całej Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Bluesa, podczas którego spotykają się miłośnicy tego gatunku muzyki, organizowane są koncerty, festiwale, wystawy plastyczne, odbywają się specjalne radiowe audycje muzyczne. Główne założenie akcji - propagowanie muzyki bluesowej. Światowy Dzień Bluesa, od paru lat, obchodzony jest również w Łomży.
W sobotę, 17 września w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży, na bluesową nutę zagrają :

Źródło: MDK-DŚT