Reklama

Polski Ład. Jakie inwestycje chcą zrealizować władze Łomży?

23/08/2023 14:37

Władze Łomży chcą pozyskać kolejne środki na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wśród pomysłów są m.in. przebudowa budynku przy ul. Wesołej 117, termomodernizacja budynku III LO czy montaż instalacji fotowoltaicznych. Szczegóły w artykule:

Miejscy urzędnicy poinformowali, że w obecnym naborze każda z jednostek samorządu terytorialnego mogła złożyć po trzy przedsięwzięcia: o wartości dofinansowania nie większej niż 2 mln zł, 8 mln zł, i 30 mln zł.

Najtańszym projektem (do 2 mln zł) jest zadanie „Budowa instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków użyteczności publicznej w mieście Łomża”.

"Obejmuje ono opracowanie dokumentacji projektowych i montaż instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynku Parku Wodnego MOSiR oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży. Jego szacunkowa wartość to ponad 2,1 mln zł" - informują urzędnicy..

Reklama

Zadaniem o wartości dofinansowania do 8 mln zł jest „Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych w Łomży”.

"Obejmuje ono termomodernizację budynku III Liceum Ogólnokształcącego bez sali gimnastycznej, termomodernizację budynków A, B i D Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży oraz modernizację budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Wartość inwestycji szacowana jest na kwotę prawie 8,9 mln zł." - czytamy.

Inwestycją z możliwością dofinansowania do 30 mln zł jest „Modernizacja infrastruktury w mieście Łomża”.

Reklama

"Zadanie obejmuje przebudowę budynku na ul. Wesołej 117 ze zmianą sposobu użytkowania na budynek mieszkalny wielorodzinny, termomodernizację budynku hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 wraz z zapleczem socjalnym i pomieszczeniami towarzyszącymi, przebudowę budynku Zespołu Szkół Specjalnych wraz z modernizacją pionu kuchennego oraz elementami małej architektury i niezbędnym zagospodarowaniem terenu przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 5, a także przebudowę szatni w Szkole Podstawowej nr 10. Szacowana wartość tych przedsięwzięć opiewa na 35,3 mln zł" - podaje ratusz.

W drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków zgłoszone zostały dwa projekty.

Reklama

"Pierwszy to „Prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkowych obiektach oświatowych w Łomży”. Jego przedmiotem są prace przy zabytkowych budynkach I Liceum Ogólnokształcącym oraz przy III Liceum Ogólnokształcącym. Szacowana wartość zadania to niespełna 3,6 mln zł, zaś wnioskowane dofinansowanie opiewa na 3,5 mln zł. Drugą zgłoszoną do tego programu inwestycją są „Prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkowym Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP w Łomży”. Wnioskowane dofinansowanie opiewana kwotę 744 tys. zł, a szacowana wartość całkowita tego zadania to 760 tys. zł." - czytamy.

Ratusz przypomina, że  Łomża korzysta już ze wsparcia z Rządowego Funduszu Polski Ład. W pierwszym rozdziale środków miasto otrzymało 37,8 mln złotych na realizację projektu „Budowa bulwarów nad Narwią w Łomży”. W kolejnym przyznano 12,75 mln zł na budowę Przedszkola Publicznego nr 5.

Reklama

 

Źródło: UM Łomża / oprac. mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości