Jak by to było, gdybyśmy mogli oglądać Łomżę z perspektywy orbity okołoziemskiej? Choć z odległości (wysokości?) 400 km nocna Łomża to tylko jeden z wielu punkcik świetlny, to całość w połączeniu z innymi takimi "punkcikami" oraz większymi skupiskami wygląda naprawdę przepięknie i niecodziennie!
Dobra pogoda pozwoliła na bardzo dokładne uchwycenie Ziemi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Brytyjski astronauta Tim Peake, który obecnie znajduje się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przedstawił na Twitterze wideo z nocnego przelotu nad Europą. Nakręcił je we wtorek, 16 lutego.
Na filmie doskonale widać Wielką Brytanię, Holandię, Niemcy i Polskę. Najjaśniej świecą Katowice i Warszawa, ale śmiało można dostrzec też inne czołowe polskie miasta, w tym Szczecin, Trójmiasto, Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Łódź, Wrocław i Kraków. Spróbowaliśmy zlokalizować na filmie także Łomżę, choć w porównaniu do takiej Warszawy, to tylko mały punkcik...