Ponad 1 mln złotych ma wynieść w przyszłorocznym budżecie miasta pula środków, z które dofinansowana zostanie działalność łomżyńskich klubów sportowych. Ratusz oficjalnie poinformował o wpisaniu przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego takiej kwoty do prowizorium. Ostateczną decyzję podejmie jednak Rada Miejska podczas głosowania nad budżetem.
W porównaniu z rokiem 2015 planowane przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wsparcie ze środków konkursowych ma wzrosnąć o ponad 100 tys. zł (z tegorocznych 795 417 zł do ok. 900 tys. zł). W puli środków tzw. pozakonkursowych kwota, która wynosiła 120 240 zł, zwiększy się o kolejne 20 tys. zł. W sumie na łomżyński sport w przyszłorocznym projekcie budżetu miasta ma zostać zabezpieczony ponad 1 mln zł.
Mariusz Chrzanowski jeszcze w kampanii wyborczej podkreślał, że chce stawiać na sport i te działania stara się systematycznie realizować.
- Sport jest ważnym elementem życia społecznego. Chcemy wspierać i ułatwić rozwój całemu środowisku sportowemu w naszym mieście – zapowiada włodarz grodu nad Narwią. - Bardzo istotne jest to, że środki trafią do klubów szkolących dzieci i młodzież. Sport uprawiany od najmłodszych lat, kształtuje charakter, uczy pewnych cech i postaw, które zostają na całe życie – podkreśla.
Przypomnijmy, że podczas tematycznej debaty na tematy związane z łomżyńskim sportem, tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich, Mariusz Chrzanowski zadeklarował, że chce w ciągu swojej kadencji dojść do poziomu 3 mln złotych przeznaczanych rocznie z budżetu miasta na sport. Ten pierwszy krok, jaki prezydent zamierza wykonać w przyszłym roku jest zatem raczej symboliczny, choć oczywiście zgodny z kierunkiem nadanym podczas kampanii wyborczej. Środowisko sportowe Łomży będzie więc czekać na kolejne, być może już bardziej zdecydowane posunięcia prezydenta.