Reklama

Port Łomża odcięty od Narwi? [FOTO]

03/10/2019 13:16

W ostatnich dniach do Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Rady Miejskiej Łomży wpłynął wniosek w sprawie zwołania posiedzenia komisji, poświęconego m. innymi narastającym utrudnieniom w dostępności portu dla jednostek pływających po Narwi. Pismo w imieniu lokalnego środowiska wodniackiego sygnowało łomżyńskie stowarzyszenie Wodniaków Śródlądowych „PORT” oraz LOT Ziemia Łomżyńska.

We wniosku jego sygnatariusze zwracają uwagę na fakt, że istnieje trwałe zagrożenie dla turystycznej i wodniackiej funkcjonalności wielomilionowej inwestycji stanowiącej żeglugowe „okno na świat”, umożliwiające udział Łomży w ogólnopolskiej turystyce wodnej i połączenie z Wielkimi Jeziorami Mazurskimi oraz Wisłą. Sytuacja ta grozi również marginalizacją Łomży, jako portowego miasta leżącego na śródlądowym turystycznym Szlaku Batorego.

Z uwagi na prowadzone na rzecznym odcinku Ostrołęka - Nowogród przez PGW Wody Polskie prace związane  z udrożnieniem biegu Narwi, wnioskodawcy  zwracają uwagę na możliwość i potrzebę włączenia w zakres tych prac łomżyńskiego odcinka Narwi. Ostateczną decyzję w tej sprawie może podjąć tylko łomżyński samorząd.

Reklama

red.

fot. Grzegorz Kowalski

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości