Reklama

Poseł Kołakowski interweniuje w sprawie "łomżyńskiego" odcinka Via Baltica

14/09/2015 11:18

Z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na budowę "łomżyńskiego" odcinka Via Baltica zwrócił się poseł Lech Kołakowski do Catherine Trautmann, Europejskiego Koordynatora Północnego Korytarza Morza Bałtyckiego. Poseł skarży się na polski rząd, że mimo obietnic składanych również osobiście przez premier Ewę Kopacz, do tej pory nie ma zaplanowanych środków na tę budowę.

W swoim piśmie poseł podkreśla, że pomimo wcześniejszych obietnic i umieszczenia budowy całej drogi S61 w przygotowanym przez polski rząd projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 oraz wpisania jej do najważniejszych inwestycji w Kontrakcie Terytorialnym podpisanym przez rząd z samorządem Województwa Podlaskiego, dotychczas nie ma zapewnionych żadnych źródeł finansowania tego odcinka trasy. Z zarządzanego bezpośrednio przez Komisję Europejską programu Connecting Europę Facility sfinansowana ma być - według informacji przekazywanych przez polskie Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju - budowa drogi S61 na odcinku od granicy z Litwą po Szczuczyn. Pieniędzy na pozostały odcinek trasy S61 nie ma także w zarządzanym przez polski rząd Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

- Taka sytuacja powoduje, że niemożliwym staje się ogłaszanie, zgodnie z planowanymi dotychczas harmonogramami - na początku przyszłego roku - przetargów na projektowanie i budowanie tego odcinka Via Baltica wraz z obwodnicą Łomży - największym miastem na tym szlaku - pisze Lech Kołakowski i prosi o interwencję celem zapewnienia środków finansowych na realizację odcinka drogi Sól od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna wraz z obwodnicą Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości