Poseł Bernadeta Krynicka wystąpiła z trybuny sejmowej przeciwko ratyfikowaniu przez Polskę konwencji antyprzemocowej. Zrobiła to zadając pytanie, dlaczego Komisja Wenecka nie wystąpiła przeciwko tej konwencji, która zdaniem posłanki łamie prawa obywatelskie.
- Dlaczego Komisja Wenecka, jako organ opiniotwórczy Rady Europy, nie zainteresowała się i przeciwstawiła konwencji przemocowej, która pod przykrywką zwalczania przemocy wprowadza filozofię genderową, pełną patologii psychologicznej, społecznej, medycznej oraz narusza prawa obywatelskie? - pytała z trybuny sejmowej poseł Bernadeta Krynicka.
Poniżej pełne wystąpienie łomżyńskiej parlamentarzystki w Sejmie: