Do 14 września kluby, stowarzyszenia i organizacje sportowe mogą zgłaszać swoich kandydatów do Łomżyńskiej Rady Sportu. Poprzednia kadencja Rady upłynęła z końcem 2014 roku. Prezydent Mariusz Chrzanowski chce teraz powołać nową Radę.
W związku z planowanym powołaniem Łomżyńskiej Rady Sportu, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza przedstawicieli klubów, stowarzyszeń i organizacji sportowych do przesyłania (do 14 września br.) kandydatur do Rady pod adres: ratusz@um.lomza.pl (w temacie powinien znaleźć się wpis: Łomżyńska Rada Sportu).
W zgłoszeniu należy podać:
imię i nazwisko kandydata klub, dyscypliny sportu z jakimi związany jest kandydat oraz jego funkcje np. trener, instruktor, prezes klubu itp. telefon i e-mail do kandydata imię i nazwisko oraz funkcja osoby zgłaszającejDo zadań Rady Sportu należy w szczególności:
opiniowanie strategii rozwoju Miasta w zakresie kultury fizycznej, opiniowanie projektu budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej, opiniowanie projektów uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej, opiniowanie wniosków w sprawie przyznania stypendiów i nagród zawodnikom osiągającym wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym, opiniowanie programów rozwoju bazy sportowej na terenie Miasta, koordynowanie i ocena imprez sportowych i rekreacyjnych współfinansowanych z budżetu miasta Łomży, inspirowanie i propagowanie działań służących rozwojowi kultury fizycznej.Dotychczas członkowie Łomżyńskiej Rady Sportu pracowali społecznie i nie pobierali żadnych diet ani wynagrodzenia. Należy spodziewać się, że tak będzie w dalszym ciągu.