Była skarbnik miasta Łomży Grażyna Kołodziejska została podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Łomżyńskiego powołana na stanowisko skarbnika powiatu. Zmiana nastąpiła w związku z przejściem na emeryturę dotychczasowej skarbnik Barbary Gorzęby.
Na IX sesji Rady Powiatu łomżyńskiego, w dniu 30 września br., odbyło się oficjalne pożegnanie Skarbnika Powiatu Łomżyńskiego Barbary Gorzęby odchodzącej na emeryturę. Barbara Gorzęba związana była z Powiatem Łomżyńskim od chwili jego powstania, tj. od 1999 roku, początkowo na stanowisku głównego księgowego, a od 2006 roku Skarbnika Powiatu.
Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych, Wicestarosta Lech Marek Szabłowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego Jarosław Kulesza podziękowali Pani Skarbnik za wieloletnią owocną współpracę oraz codzienny wysiłek towarzyszący wykonywaniu służbowych obowiązków. Dziękowali za rzetelność i profesjonalizm, za życzliwość i ciepło. Złożyli także życzenia zdrowia, realizacji planów i marzeń, jak największych powodów do radości i samych słonecznych dni w otwierającym się właśnie nowym rozdziale życia. Nie zabrakło kwiatów i wspólnie odśpiewanego „Sto lat".
Po uroczystym pożegnaniu i formalnym odwołaniu dotychczasowego Skarbnika Powiatu przyszedł czas na powołanie nowej osoby na to ważne stanowisko. Zgodnie z zapowiedzą Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych zgłosiła kandydaturę Grażyny Kołodziejskiej. Uchwała o jej powołaniu została przyjęta jednomyślnie.
Grażyna Kołodziejska ma wieloletnie doświadczenie zawodowe. Pełniła obowiązki głównej księgowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Łomży, Gospodarstwie Pomocniczym przy Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze, kwestora w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce oraz Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Ostatnio zajmowała stanowisko skarbnika miasta Łomży, z którego na własną prośbę zrezygnowała na początku 2015 roku.