Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powołał Łomżyńską Społeczną Radę do Spraw Turystyki. W jej skład weszło 17 osób. Są to właściciele łomżyńskich firm, radni oraz reprezentanci instytucji prowadzących działalność turystyczną. O utworzeniu takiego gremium - jako organu doradczego - wnioskowało środowisko przedsiębiorców.
– Powołanie przez prezydenta Łomży Łomżyńskiej Społecznej Rady do Spraw Turystyki, oceniamy jako cenną inicjatywę wspierającą tutejszą branżę turystyczną. W naszym rozumieniu pozwoli ona na wyzwolenie energii społecznej oraz przyczyni się do stworzenia całego mechanizmu zachęt do odwiedzin Łomży i wsparcia promocji naszego historycznego miasta – mówi Wojciech Winko, szef Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska.
W skład Łomżyńskiej Społecznej Rady do Spraw Turystyki weszli: Arkadiusz Zembrzuski, Krzysztof Staniórski, Urszula Doda, Wojciech Winko, Zbigniew Robert Trzaska, Tomasz Głasek, Wieńczysław Targ, Paweł Bełdowicz, Małgorzata Bernatowicz, Marcin Mieczkowski, Jadwiga Serafin, Adam Twardowski, Krystyna Faryna, Juliusz Jakimowicz, Paulina Dorota Bagińska, Andrzej Janusz Grzymała i Krzysztof Sychowicz.
Łomżyńska Społeczna Rada do Spraw Turystyki zajmie się proponowaniem i rekomendowaniem rozwiązań oraz koncepcji związanych z rozwojem i promocją turystyki Łomży. Będzie również propagować działania i zachowania mające na celu rozwój społeczny w obszarze turystyki oraz wskazywać kierunki działań, ocen i opinii o charakterze ogólnym związanych z szeroko rozumianym rozwojem turystyki.