Seniorzy z naszego miasta po raz kolejny mogli skorzystać z "Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Łomży po 60. roku życia na lata 2021 – 2022".
W tym roku zapisy rozpoczęły się 2 września i trwały do końca listopada. Zaszczepiono w sumie 392 osoby.
- Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie odbywały się w Specjalistycznym Centrum Medyczno – Rehabilitacyjnym przy Polskiej Grupie Farmaceutycznej sp. z o.o. w Łomży. Zmniejszają one zachorowalność i tym samym ograniczają niebezpieczne skutki następstw tej choroby. Ważne jest, aby ze szczepień skorzystać przed okresem jesienno-zimowym, który jest traktowany przez specjalistów jako czas największej zachorowalności na grypę - informuje Ratusz.
Reklama
W 2021 roku z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców Łomży po 60. roku życia skorzystało 326 osób.