Prawosławne nabożeństwo wielkanocne w Łomży zostanie odprawione 16 kwietnia 2023 r. w Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Łomży, w przypadającą na ten dzień w prawosławiu Niedzielę Wielkanocną.
Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10.00, tuż po nim odbędzie się poświęcenie pokarmów. Wcześniej od godz. 9.00 wierni będą mogli przystąpić do spowiedzi.
Boska Liturgia jest skierowana przede wszystkim do prawosławnych mieszkańców Łomży i okolic oraz przebywających na terenie miasta i regionu uchodźców z Ukrainy. Celebrował będzie ją ks. Łukasz Lewczuk z Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej, Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
