W najbliższy wtorek 17 lutego prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski spotka się z grupą młodzieży z łomżyńskich szkół średnich. Celem spotkania będzie przedstawienie przez młodych ludzi i omówienie pomysłu przeprowadzenia prawyborów prezydenckich w łomżyńskich szkołach ponadgimnazjalnych, które swoim patronatem miałby objąć prezydent Łomży.
W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w naszym kraju, uczniowie liceów łomżyńskich, pod patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, wychodzą z obywatelską inicjatywą przeprowadzenia prawyborów prezydenckich. Przedsięwzięcie skierowane jest do szkół i uczelni zlokalizowanych na terenie miasta Łomży. Celem akcji jest spopularyzowanie obowiązku każdego obywatela i patrioty do udziału w wyborach i pokazanie, że każdy ważny głos ma wpływ na dalsze losy Polski.
Jak argumentują koordynatorzy akcji, wszystko zaczyna się od polskiej młodzieży, gdyż to właśnie ona jest przyszłością naszego kraju. Troskę o losy naszej ojczyzny traktują, nie jako obowiązek, lecz świadomy wybór dojrzałego człowieka. W tej właśnie sprawie mają spotkać się z Prezydentem w najbliższy wtorek.