Reklama

Preludium festiwalowe – XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et Musica

15/08/2018 07:00

W niedzielę 19 sierpnia 2018 roku o godzinie 18:00 w Kościele Sióstr Benedyktynek w Łomży odbędzie się na koncert zapowiadający XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Sacrum et Musica". Wystąpi Duet Belarte: znana łomżyńskim melomanom skrzypaczka Marta Magdalena Lelek oraz znakomity pianista Mauricio Silva. Wstęp wolny.

Duet „BELARTE” to współpraca dwojga uznanych w kraju i na świecie solistów. Skrzypaczki Marty Magdaleny Lelek oraz pianisty Mauricio Silvy. Artyści, oprócz napiętego kalendarza solistycznego rozwijają wspólnie swoje pasje kameralistyczne.

Duetu mogliśmy posłuchać między innymi we Włoszech oraz w Polsce (w lubelskim Trybunale Koronnym oraz na scenie Radia Lublin). Repertuar Duetu obejmuje dzieła od muzyki współczesnej, poprzez romantyzm, impresjonizm aż po muzykę filmową.

Duet „BELARTE” to muzyka pełna pasji, zamyślenia, rozmarzenia. Duet stworzony przez przyjaciół na estradzie i poza nią, dla których muzyka jest całym światem.

Reklama

W programie koncertu dzieła między innymi Franciszka Schuberta, Fryderyka Chopina i Wojciecha Kilara.

Koncert odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia 2018 o godzinie 18:00 w Kościele Zakonnym pw. Trójcy Przenajświętszej (Siostry Benedyktynki), ul. Dworna 32. Wstęp wolny.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości