Dziś wieczorem podpisane zostało porozumienie, na mocy którego strajk pracowników łomżyńskiego PKS został zakończony. Jak poinformował nas prezes Grzegorz Rytelewski, obie strony uzgodniły, że do publicznej wiadomości podany zostanie tylko krótki komunikat informujący o podpisaniu porozumienia i powrocie do pracy. Prezes odmówił ujawnienia szczegółów przebiegu rozmów.
Strajkujący przez cały poniedziałek związkowcy domagali się usunięcia ze stanowiska prezesa spółki Grzegorza Rytelewskiego. Jak twierdzili, jedynie spełnienie tego żądania może spowodować zakończenie strajku. Tymczasem, jak się dowiadujemy strajk został zakończony, a prezes pozostaje ten sam. Co uzyskali związkowcy za odstąpienie od strajku? Póki co to tajemnica.
Na rozmowy ze strajkującymi przyjechała z Białegostoku cała Rada Nadzorcza spółki z o.o. oraz dyrektor Departamentu Infrastruktury i Ochrony Środowiska Leszek Lulewicz. W bazie PKS przedstawiciele zarządu województwa pojawili się kilka minut przed 17.00 i wkrótce, wraz z przedstawicielami strajkujących pracowników, udali się w "neutralne miejsce" na rozmowy. Negocjacje zakończyły się około godz. 21.00 podpisaniem porozumienia. Niestety, jego treść jest jak na razie nieznana.