Reklama

Prezes zostaje na stanowisku. Kierowcy wracają do pracy. Koniec strajku w PKS

23/02/2015 21:13

Dziś wieczorem podpisane zostało porozumienie, na mocy którego strajk pracowników łomżyńskiego PKS został zakończony. Jak poinformował nas prezes Grzegorz Rytelewski, obie strony uzgodniły, że do publicznej wiadomości podany zostanie tylko krótki komunikat informujący o podpisaniu porozumienia i powrocie do pracy. Prezes odmówił ujawnienia szczegółów przebiegu rozmów.

Strajkujący przez cały poniedziałek związkowcy domagali się usunięcia ze stanowiska prezesa spółki Grzegorza Rytelewskiego. Jak twierdzili, jedynie spełnienie tego żądania może spowodować zakończenie strajku. Tymczasem, jak się dowiadujemy strajk został zakończony, a prezes pozostaje ten sam. Co uzyskali związkowcy za odstąpienie od strajku? Póki co to tajemnica.

Na rozmowy ze strajkującymi przyjechała z Białegostoku cała Rada Nadzorcza spółki z o.o. oraz dyrektor Departamentu Infrastruktury i Ochrony Środowiska Leszek Lulewicz. W bazie PKS przedstawiciele zarządu województwa pojawili się kilka minut przed 17.00 i wkrótce, wraz z przedstawicielami strajkujących pracowników, udali się w "neutralne miejsce" na rozmowy. Negocjacje zakończyły się około godz. 21.00 podpisaniem porozumienia. Niestety, jego treść jest jak na razie nieznana.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości