118 najlepszych uczniów i sportowców z łomżyńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrało wczoraj z rąk wiceprezydent Agnieszki Muzyk stypendia Prezydent a Miasta na rok szkolny 2015/16. Uroczystość była również okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół.
W Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich wręczonych zostało 81 stypendiów naukowych i 37 stypendiów sportowych Prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia w ubiegłym roku szkolnym . Po raz pierwszy Prezydent Mariusz Chrzanowski przyznał nagrody edukacyjne siedemnastu uczniom łomżyńskich szkół, którzy osiągnęli największy postęp edukacyjny. Uroczystość była również okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego placówek oświatowych z terenu naszego miasta.
Stypendium naukowe wynosi 80zł przez 10 miesięcy dla uczniów szkół podstawowych, 120 zł przez 10 miesięcy dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz 180 zł przez 10 miesięcy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Stypendium sportowe, niezależnie od typu szkoły, wynosi 110 zł miesięcznie. Nagrody edukacyjne wypłacane są jednorazowo i wynoszą 500 zł (szkoły podstawowe), 800 zł (gimnazja), 1000 zł (licea) oraz 1200 zł (szkoły zawodowe).
- Szczególnym warunkiem rozwoju społecznego jest edukacja. Pomaga ona przezwyciężać bezrobocie, ale przede wszystkim przyczynia się do wzrostu aktywności obywateli – mówiła zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk. - W imieniu Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego wyróżnionym uczniom serdecznie gratuluję osiągnięć i nagród. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów naszych uczniów. Bardzo dziękuję dyrektorom szkół, nauczycielom, ale również rodzicom. Bez współpracy tych wszystkich środowisk, sukcesy edukacyjne z całą pewnością nie wyglądałyby tak pięknie – mówiła Agnieszka Muzyk.
Obok tradycyjnych stypendiów za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe, Prezydent Łomży przyznał również nagrody edukacyjne. Nominowani do niej zostali uczniowie, którzy otrzymali mandat zaufania od szkolnych rad pedagogicznych, w ocenie których ich praca w minionym roku szkolnym była świadectwem solidności, pracowitości i społecznego zaangażowania. - Jej przyznanie pokazuje, że równie ważne jak bycie laureatem olimpiady przedmiotowej jest przezwyciężanie własnych słabości, przekraczanie granicy niemożliwości – argumentowała zastępca Prezydenta Agnieszka Muzyk.
Swoją jedną dietę radnej na stypendium dla wybranego przez siebie ucznia przeznaczyła radna Ewa Małgorzata Chludzińska. Gratulacje nagrodzonym uczniom złożyła również Dorota Szymonowicz z łomżyńskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
Stypendia Prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali następujący uczniowie szkół podstawowych:
Wiktoria Gawrych, Szkoła Podstawowa Nr 2 Emilia Sankowska Szkoła Podstawowa Nr 2 Karolina Pietrzak Szkoła Podstawowa Nr 2 Julia Laskowska Szkoła Podstawowa Nr 4 Jakub Piotrowski Szkoła Podstawowa Nr 4 Dawid Cekała Szkoła Podstawowa Nr 5 Kacper Majowicz Szkoła Podstawowa Nr 5 Paweł Korytkowski Szkoła Podstawowa Nr 5 Wiktoria Sasinowska Szkoła Podstawowa Nr 5 Kinga Szymańska Szkoła Podstawowa Nr 5 Agnieszka Witek Szkoła Podstawowa Nr 5 Ewa Zalewska Szkoła Podstawowa Nr 5 Aleksandra Czerwińska Szkoła Podstawowa Nr 7 Adam Dęby Szkoła Podstawowa Nr 7 Zuzanna Domańska Szkoła Podstawowa Nr 7 Piotr Jacak Szkoła Podstawowa Nr 7 Martyna Maciejewska Szkoła Podstawowa Nr 7 Paula Rafałowska Szkoła Podstawowa Nr 7 Ewa Szulczyńska Szkoła Podstawowa Nr 7 Piotr Kuczewski Szkoła Podstawowa Nr 9 Kacper Borawski Szkoła Podstawowa Nr 10 Zuzanna Choińska Szkoła Podstawowa Nr 10 Daria Godlewska Szkoła Podstawowa Nr 10 Wiktoria Koniecko Szkoła Podstawowa Nr 10 Jakub Wierzbowski Szkoła Podstawowa Nr 10 Paweł Zalewski Szkoła Podstawowa Nr 10Stypendia Prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali następujący uczniowie szkół gimnazjalnych:
Stypendia Prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali następujący uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
Weronika Wiśniewska I Liceum Ogólnokształcące Artur Ramotowski I Liceum Ogólnokształcące Jan Kowalewski I Liceum Ogólnokształcące Paulina Barwikowska I Liceum Ogólnokształcące Kinga Gacka I Liceum Ogólnokształcące Łukasz Samluk Katolickie Liceum Ogólnokształcące Marta Ramotowska ZSEiO Bartosz Piechowicz ZSEiOStypendia Prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali następujący uczniowie:
Zofia Nagórska Szkoła Podstawowa Nr 5 Wiktor Świderski Szkoła Podstawowa Nr 7 Mateusz Gawęcki Publiczne Gimnazjum Nr 1 Marcin Kapelewski Publiczne Gimnazjum Nr 1 Kacper Łebkowski Publiczne Gimnazjum Nr 1 Eryk Pawczyński Publiczne Gimnazjum Nr 1 Aleksandra Twardowska Publiczne Gimnazjum Nr 1 Magdalena Zubrycka Publiczne Gimnazjum Nr 1 Tomasz Stachacz Publiczne Gimnazjum Nr 1 Anita Szepelska Publiczne Gimnazjum Nr 6 Aleksandra Matejkowska Publiczne Gimnazjum Nr 6 Piotr Kurządkowski Publiczne Gimnazjum Nr 6 Dominik Mieczkowski Publiczne Gimnazjum Nr 8 Jakub Krasowski Katolickie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Magdalena Górska I Liceum Ogólnokształcące Jan Jakub Strzelczyk I Liceum Ogólnokształcące Karolina Mroczkowska II Liceum Ogólnokształcące Damian Brutkowski III Liceum Ogólnokształcące Marcin Świderski III Liceum Ogólnokształcące Hubert Boroń ZSMiO Kamil Nitkiewicz ZSMiO Jakub Wagner ZSMiO Tomasz Lubiecki ZSMiO Klaudia Lanczewska Akademickie Państwowe Lic.Ogól. Weronika Kulawczyk Akademickie Państwowe Lic.Ogól. Damian Chludziński Akademickie Państwowe Lic.Ogól. Kamil Bugnacki Akademickie Państwowe Lic.Ogól. Michał Wądołowski Akademickie Państwowe Lic.Ogól.Nagrody Edukacyjne Prezydenta Łomży za osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali następujący uczniowie
Marcin Aleksander Białczak Szkoła Podstawowa Nr 2 Łucja Twarowska Szkoła Podstawowa Nr 4 Dawid Zieja-Gierej Szkoła Podstawowa Nr 5 Jakub Wierzbowski Szkoła Podstawowa Nr 10 Eryk Mroczko Publiczne Gimnazjum Nr 1 Weronika Nieciecka Publiczne Gimnazjum Nr 6 Julia Orłowska Publiczne Gimnazjum Nr 8 Marcin Sokołowski Katolickie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Jan Kowalewski I Liceum Ogólnokształcące Wiktoria Łada II Liceum Ogólnokształcące Szymon Dzbeński III Liceum Ogólnokształcące Łukasz Samluk Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kard.Stefana.Wyszyńskiego Paulina Sielawa ZSTiO - IV Liceum.Ogólnokształcącego Adrian Stanisław Kadłubowski ZSTiO - Technikum Nr 4 Karol Rajtar ZSTiO - Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 4 Justyna Zielińska ZSEiO - Technikum Nr 6 Milena Rybicka ZSWiO - Technikum Nr 7