Reklama

Prezydent Czerniawski odwołuje dyrektora Kułagę

21/11/2014 14:34

Prezydent Mieczysław Czerniawski wszczął procedurę odwołania ze stanowiska dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Arkadiusza Kułagi. To efekt utrzymania przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w mocy "opłaty podwyższonej w wysokości około 1,5 ml złotych z odsetkami, naliczonej przez Urząd Marszałkowski.

Jak informuje rzecznik prezydenta Anna Sobocińska, do spotkania prezydenta z dyrektorem doszło dzisiaj, natychmiast po wpłynięciu do Urzędu Miejskiego decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego utrzymującej w mocy "opłatę podwyższoną" w wysokości 1,2 mln zł z odsetkami (łącznie ok. 1,5 mln zł), naliczoną przez Urząd Marszałkowski.

Opłata jest efektem kontroli w Zakładzie Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czartorii przeprowadzonej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Urząd Miejski w Łomży nie zgadza się z wysokością tej opłaty, decyzja SKO zostanie zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku.

Reklama

W sprawie rozwiązania umowy z dyrektorem Arkadiuszem Kułagą muszą wypowiedzieć się związki zawodowe w MPGKiM. Mają na to pięć dni.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości