Już jutro, 1 sierpnia, o godzinie 17:00 w całym kraju zostaną uruchomione syreny alarmowe, aby oddać cześć Powstańcom Warszawskim. Na udział w wydarzeniu upamiętniającym 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zaprasza prezydent Łomży - Mariusz Chrzanowski.
- Prezydent Łomży zaprasza tego dnia o godz. 17:00 do wspólnego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej, znajdującymi się przy Szkole Muzycznej (Al. Legionów 36), a następnie (ok. 17:20) w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego - informuje Urząd Miejski w Łomży.
źródło: Urząd Miejski w Łomży