Prezydent Mariusz Chrzanowski powołał Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Łomża, stanął na jej czele i ustalił skład osobowy. Kadencja Komisji trwać będzie trzy lata (2015 - 2017), a jej obsługą administracyjno-biurową zajmie się Biuro Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Łomży.
Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym, szefem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku do końca kadencji jest Prezydent Miasta. W skład Komisji powołani zostali dwaj przedstawiciele Rady Miejskiej - radni Łukasz Kacprowski i Zbigniew Prosiński, Komendant Straży Miejskiej Bogdan Rutkowski, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Łomży Andrzej Karwowski, Naczelnik Wydziału Oświaty UM w Łomży Andrzej Piechociński, Naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Łomży podinsp. Jan Iwanowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży nadkom. Piotr Pietrzak, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży Małgorzata Kosiorek-Soboń oraz Komendant Miejski PSP w Łomży Ireneusz Denysiuk.
Do powołania Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Prezydent zobowiązany jest poprzez treść art. 38a ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r, o samorządzie powiatowym. Zadania komisji określa ust. 2 tego punktu, a należą do nich:
Członkowie Komisji będą wykonywać nieodpłatnie prace zlecone przez Prezydenta Miasta Łomża, zatem powołanie składu komisji nie spowoduje żadnych skutków finansowych dla miasta.