Reklama

Prezydent powołał Komisję Bezpieczeństwa i Porządku

02/02/2015 16:42

Prezydent Mariusz Chrzanowski powołał Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Łomża, stanął na jej czele i ustalił skład osobowy. Kadencja Komisji trwać będzie trzy lata (2015 - 2017), a jej obsługą administracyjno-biurową zajmie się Biuro Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Łomży.

Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym, szefem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku do końca kadencji jest Prezydent Miasta. W skład Komisji powołani zostali dwaj przedstawiciele Rady Miejskiej - radni Łukasz Kacprowski i Zbigniew Prosiński, Komendant Straży Miejskiej Bogdan Rutkowski, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Łomży Andrzej Karwowski, Naczelnik Wydziału Oświaty UM w Łomży Andrzej Piechociński, Naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Łomży podinsp. Jan Iwanowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży nadkom. Piotr Pietrzak, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży Małgorzata Kosiorek-Soboń oraz Komendant Miejski PSP w Łomży Ireneusz Denysiuk.

Do powołania Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Prezydent zobowiązany jest poprzez treść art. 38a ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r, o samorządzie powiatowym. Zadania komisji określa ust. 2 tego punktu, a należą do nich:

Reklama
ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu; opiniowanie pracy Policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży, a także jednostek organizacyjnych wykonujących na terenie powiatu zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli; przygotowywanie projektu powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli; opiniowanie projektów innych programów współdziałania Policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży oraz jednostek organizacyjnych wykonujących na terenie powiatu zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli; opiniowanie projektu budżetu powiatu – w zakresie, o którym mowa w pkt 1; opiniowanie projektów aktów prawa miejscowego i innych dokumentów w sprawach związanych z wykonywaniem zadań, o których mowa w pkt 1, 2 i 4; opiniowanie, zleconych przez starostę, innych niż wymienione w pkt 2 i pkt 4–6 zagadnień dotyczących porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

Członkowie Komisji będą wykonywać nieodpłatnie prace zlecone przez Prezydenta Miasta Łomża, zatem powołanie składu komisji nie spowoduje żadnych skutków finansowych dla miasta.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości