Reklama

Prezydent rozwiązał umowę z dyrektorem MPGKiM

05/01/2015 15:00

Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski rozwiązał umowę o pracę z dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży Arkadiuszem Kułagą. Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę jest brak właściwego nadzoru i zarządzania wysypiskiem w Czartorii pod Miastkowem.   Jego obowiązki pełnił będzie z-ca dyrektora MPGKiM Marek Olbryś.

Umowa z dyrektorem Kułagą rozwiązana została ze względu na brak właściwego nadzoru i zarządzania wysypiskiem w Czartorii pod Miastkowem, czego wynikiem jest naliczenie kary przez Urząd Marszałkowski za korzystanie ze środowiska w kwocie ok. 1,5 mln zł, co zostało potwierdzone decyzją Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Białymstoku.

Ponadto Miastu Łomża nie udało się powołać spółki, która, zgodnie z prawem, powinna zarządzać składowiskiem odpadów, będącym obecnie w gestii Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podjął czynności zmierzające do powołania spółki.

Reklama

Prezydent rozwiązał umowę o pracę z dyrektorem MPGKiM w Łomży z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Przez okres wypowiedzenia dyrektora jego obowiązki pełnił będzie z-ca dyrektora MPGKiM Marek Olbryś. W ciągu trzech miesięcy Prezydent Łomży ogłosi konkurs na nowego dyrektora MPGKiM.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości