Reklama

Prezydent z zastępcą "mieli incydentalny kontakt z wiceprzewodniczącym"

17/06/2020 13:08

Do końca tygodnia prezydent i zastępca prezydenta Łomży nie pojawią się w Ratuszu. Włodarze podjęli decyzję o przejściu na pracę zdalną. Ma to związek z "incydentalnym kontaktem" z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, który otrzymał w ostatnim czasie dodatni wynik testu na obecność koronawirusa.

Prezydent Mariusz Chrzanowski wraz z zastępcą Andrzejem Stypułkowskim brali niedawno udział w uroczystości związanej z rocznicą pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. W złożeniu kwiatów uczestniczył również wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Borysewicz, który otrzymał później dodatni wynik testu na obecność koronawirusa.  Chociaż włodarze mieli nie otrzymać wytycznych Sanepidu dotyczących obowiązku kwarantanny, to z powodu tego "incydentalnego kontaktu" podjęli decyzję o przejściu na pracę zdalną do końca tygodnia, "kiedy to upłynie 14 dniowy okres od kontaktu z osobą zarażoną."

Komunikat w tej sprawie przesłał nam Łukasz Czech z Kancelarii Prezydenta Miasta

Reklama

W związku z tym, iż Prezydent i Zastępca Prezydenta Łomży, w dniu 4 czerwca 2020 r. mieli incydentalny kontakt z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Łomży podczas składania kwiatów pod tablicą upamiętniającą pierwsze wybory parlamentarne w 1989 r., pomimo braku wytycznych Sanepidu co do obowiązku kwarantanny, z ostrożności i dla bezpieczeństwa pracowników i interesantów Urzędu Miejskiego w Łomży podjęta została przez nich decyzja o przejściu na pracę zdalną do końca tygodnia, kiedy to upłynie 14 dniowy okres od kontaktu z osobą zarażoną.  

Więcej o sprawie:

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości