Reklama

Prywatna część parkingu przy cmentarzu zamknięta [FOTO]

19/10/2015 10:26

Prywatna część parkingu obok cmentarza przy ulicy Kopernika została dziś zamknięta przez właściciela. Według właściciela władze Łomży nie wykazują zainteresowania porozumieniem w sprawie dostępności terenu na tyłach budynku byłego Urzędu Wojewódzkiego.

Właściciele terenu odzyskali go już ponad rok temu i już wówczas zwrócili się do władz Łomży z propozycją zawarcia porozumienia w sprawie korzystania z ich terenu. Mimo, że już w ubiegłym roku, tuż przed Świętem Zmarłych, pojawił się problem z tym miejscem, kiedy to zagrodzony został wjazd na parking, przez co uniemożliwony został również dostęp do miejskiej części działki, to jak twierdzi reprezentujący właścicieli Janusz Nowacki, rozmowy z miastem nie przyniosły żadnego efektu. W tej sytuacji na wjeździe na parking zamontowana została dziś brama, a miasto zareagowało podobnie jak przed rokiem - utworzeniem tymczasowego wjazdu na swoją część parkingu po chodniku.

Prywatna część parkingu i wjazd na cały teren został już zamknięty na kilka dni w ubiegłym roku. Wówczas to właściciele zdecydowali, że udostępnią teren osobom handlującym przy cmentarzu, za co pobierali opłaty. Podobne plany mają też w tym roku.

Reklama

Jak przed rokiem informował ratusz, po wyrokach sądowych ostateczna decyzja dotycząca zwrotu nieruchomości prywatnym właścicielom została wydana 16 czerwca 2014 roku (uprawomocniła się 21 lipca 2014 roku). Teren prywatny znajduje się na obszarze 0,1565 ha (cała działka Skarbu Państwa 0,9734 ha). 10 października (2014 r. - red.) współwłaściciele (jest ich siedmiu) wystąpili z wnioskiem o wydzierżawienie przez Miasto działki prywatnej.

Jak widać od tego czasu nic się w tej sprawie nie zmieniło.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości