Jeszcze dziś w naszym regionie możemy spodziewać się intensywniejszych opadów śniegu. Przekazujemy najnowsze informacje Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
" Od godzin porannych w regionie występują opady marznącego deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu a także mżawki lub deszczu, powodujące gołoledź. W godzinach popołudniowych i wieczornych przejściowo mogą pojawić się intensywniejsze opady śniegu, związane z frontem atmosferycznym i przesuwające się z południa na połnoc. Sytuacja nie zmieni się w najbliższym czasie, a wręcz może miejscami potrwać do dnia jutrzejszego" - informuje Karolina Kierklo, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.
Przypomnijmy, że teren naszego regionu cały czas objęty jest ostrzeżeniem pierwszego stopnia przed marznącymi opadami.
Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest częstą przyczyną wypadków. Uważać powinni również piesi, którzy stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu.
/zdj. ilustracyjne/