Ze względów bezpieczeństwa do końca lipca nieczynne będzie prowadzone przez łomżyńskie Siostry Służki przedszkole. Wcześniej przebadano siostry mieszkające we wspólnocie przy ul. Radzieckiej, wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci uczęszczające do tej placówki.
Szanowni Państwo,
W związku z pojawieniem się w jednym z domów zakonnych naszego Zgromadzenia na terenie Łomży zakażenia SARS-CoV-2 i potwierdzonym przez badanie zakażeniem u jednej osoby z kadry pedagogicznej, zgodnie z procedurami Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Łomży wszyscy pracownicy, dzieci i ich rodziny zostały objęte obowiązkową kwarantanną i poddane badaniom.
Badania pod kątem obecności koronawirusa, zgodnie z procedurami odpowiednich służb sanitarnych przeprowadzono u: sióstr mieszkających we wspólnocie przy ul. Radzieckiej i prowadzących przedszkole, wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci uczęszczających do placówki.
Po przeprowadzonych badaniach u nikogo z badanych nie stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2.
Jednakże decyzją organu prowadzącego i ze względów bezpieczeństwa do końca lipca przedszkole będzie nieczynne. Zapraszamy ponownie po przerwie wakacyjnej od 1 września.
Wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę dobrych, bezpiecznych
i zdrowych wakacji.
mgr Helena Zastawna