Reklama

Przetarg na ul. Woj. Polskiego ogłoszony. Rondo na Pl. Kościuszki też do remontu.

13/05/2014 05:30

Do połowy września największe dziury i nierówności na ul. Woj. Polskiego mają zniknąć- do tej pory firma, która zdobędzie zlecenie na przebudowę ulicy, ma już zakończyć prace. Przetarg na przebudowę Woj. Polskiego i ronda przy Pl. Kościuszki został właśnie ogłoszony.

W ramach prac remontowych, stara nawierzchnia ulicy ma zostać sfrezowana. Nowa powstanie z mieszanki mineralno- bitumicznej. Przebudowane zostaną chodniki i zjazdy. Przetarg obejmuje też wykonanie dziewięciu miejsc parkingowych, które mają powstać w zatoczce przy skrzyżowaniu ul. Długiej z Al. Legionów.

Przedsiębiorstwa zainteresowane udziałem w przetargu, swoje oferty mogą składać do 27. maja. Na wykonanie prac remontowych będą mieć czas do połowy września.

Zaplanowany na ten rok remont Woj. Polskiego to "kropla w morzu". Cała ul. Woj. Polskiego ma długość ok. 4,5 km, na razie remont obejmie jednak tylko kilometr- od Pl. Kościuszki w kierunku ul. Polowej.

Reklama

Planowany remont ma jednak drugie dno- to nie tylko konieczna wymiana zniszczonej nawierzchni, ale próba nacisku na władze państwowe, by przyspieszyły procedury związane z rozpoczęciem prac nad budową obwodnicy Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości