Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Łomża Dariusza Domasiewicza systematycznie organizuje spotkania w poszczególnych okręgach. Wczoraj późnym popołudniem wyborcy mieli okazję poznać kandydatów do Rady Miejskiej Łomży z okręgu nr 3.
Trzecie ze spotkań organizowanych przez KWW Przyjazna Łomża Dariusza Domasiewicza odbyło się w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży. W jego trakcie ubiegający się o mandaty przedstawili swoje programy i wizje rozwoju miasta, w kuluarach odpowiadali także na pytania wyborców i słuchali ich opinii na tematy ściśle związane z potrzebami lokalnej społeczności.
Kandydaci Przyjaznej Łomży na miejskich radnych, Okręg nr 3.
Wczorajsze spotkanie oficjalnie rozpoczął Dariusz Domasiewicz, radny miejski ubiegający się o urząd prezydenta naszego miasta. Domasiewicz, ściśle trzymając się swojego hasła wyborczego, wielokrotnie podkreślał, że czas na zmiany w Łomży właśnie nadszedł, a jako bezpartyjny kandydat na prezydenta chce w gronie merytorycznych i chętnych do pracy osób stawić czoła temu wyzwaniu.
- Chcemy otworzyć się na przedsiębiorczość, na rozwój, na nowe miejsca pracy. (…) Jesteśmy samorządem, jesteśmy ludźmi, w których DNA jest Łomża i musimy wszystko zrobić, żeby nam tutaj dobrze się w Łomży mieszkało, żeby Łomża się rozwijała. Dlatego nasze hasło – czas na zmiany. Liczę, że moi kandydaci do rady, którzy za chwilę się zaprezentują, pokażą jak wartościowych mamy ludzi, że jesteśmy przygotowani do zmiany władzy w Łomży – podkreślał Domasiewicz.
Każdy z kandydatów Przyjaznej Łomży z okręgu nr 3 zabrał głos (poza Michałem Bąkowskim, który aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim i jego wystąpienie miało formę materiału wideo) i w kilku krótkich zdaniach przedstawił swoje pomysły odnośnie tego, jak poprzez zasiadanie w Radzie Miejskiej mógłby wpłynąć na poprawę życia w naszym mieście i za pomocą jakich środków.
Wojciech Michalak, który od wielu lat związany jest ze spółdzielczością i pełni aktualnie funkcję radnego, chciałby skupić się głównie na trudnościach z jakimi mierzą się w obecnych czasach spółdzielnie mieszkaniowe, tak aby ich problemy stały się także problemami miasta. Dodatkowo, swoją uwagę zamierza skupić na osiedlowych drogach i terenach leżących w ich okręgu.
Iwona Chmielewska-Matyjaszczyk, zdając sobie sprawę z tego jak czasochłonnym i odpowiedzialnym zdaniem jest bycie radnym, deklaruje sumienne oddanie się pracy na rzecz społeczności lokalnej. Nie postrzegając Łomży za miasto dobre dla młodych ludzi, widzi ogrom potrzeb w tej kwestii i chce pracować nad poprawą strefy dochodowej miasta, która gwarantuje jego bezpieczeństwo. Deklaruje również wspieranie i inicjowanie działań mających na celu udostępnianie infrastruktury szkolnej w celu zaspokojenia różnego rodzaju potrzeb.
Ryszard Matuszewski, który związany jest z Łomżą od 1984 roku traktuje nasze miasto, jako swoją małą ojczyznę. Kierownik Klubu Garnizonowego, emerytowany podpułkownik Wojska Polskiego jest człowiekiem kultury i chętnie podejmuje pracę na rzecz kultury. Aktywnie działa na różnych polach aktywności społecznej i w tej sferze chciałby przede wszystkim wspierać mieszkańców naszego miasta.
Stanisław Szostak w swoim wystąpieniu wymienił trzy obszary, na których jako radny najbardziej by się skupiał. Pierwszy z nich to drogi, które wymagają pilnej renowacji. Drugi obszar to poprawa charakterystyki energetycznej budynków, w szczególności oświatowych i wykorzystanie w nich odnawialnych źródeł energii. Ostatni natomiast to sprawa budowy zadaszenia nad boiskiem Orlik przy ulicy Katyńskiej, tak aby inwestycja została jak najszybciej sfinalizowana.
Agnieszka Chmielewska-Jankowska jako matka i żona, a z wykształcenia bibliotekarz i osoba od wielu lat związana z biblioteką chciałaby wesprzeć inicjatywę powstania Mediateki. Dodatkowo deklaruje wspieranie pracowników instytucji kultury i jednostek podległych urzędowi w rozwiązywaniu różnorakich. zawodowych problemów.
Jan Przybylski wyraził swoją troskę o osoby starsze, które potrzebują wsparcia na wielu płaszczyznach. Jako radny będzie zabiegał o tworzenie kolejnych Klubów Seniora, tak aby osoby starsze – często samotne mogły częściej spędzać czas poza domem. Przybylski zamierza również wspierać pomysł radnego Doamsiewicza w kwestii powołania Rzecznika Spraw Seniora.
W wyemitowanym materiale wideo, pracujący jako nauczyciel Michał Bąkowski zadeklarował swoje poświęcenie się przede wszystkim sprawom edukacji, ale także przedsiębiorczości. Kwestią kluczową będzie również dla niego dbanie o przejrzystość finansów publicznych i sposób gospodarowania wspólnym pieniądzem.
Mat. nadesłany