Reklama

Przyjazna Łomża o działaniach pomocowych w związku z koronawirusem [VIDEO i FOTO]

10/03/2020 11:56

Radni Przyjaznej Łomży apelują do prezydenta i przewodniczącej Rady Miejskiej, aby miejskie służby włączyły się w pomoc osobom starszym w takich czynnościach jak np. robienie zakupów. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

"W związku z rosnącymi przypadkami koronawirusa na terenie Polski zwracamy się do Pana Prezydenta o zorganizowanie i koordynację działań pomocowych na wypadek pojawienia się tej choroby w naszym mieście. Odwołujemy się do Pana prezydenta, aby włączył miejskie służby w pomoc osobom starszym, samotnym w codziennych czynnościach takich jak zakupy artykułów spożywczych, farmaceutycznych itp. Osoby starsze, przewlekle chore z obniżaną odpornością to grupa osób szczególnie narażonych na ciężkie powikłania związane z zakażeniem koronawirusem" - interpelację o takiej treści złożyli radni Przyjaznej Łomży do prezydenta i przewodniczącej Rady Miejskiej. Pod dokumentem widnieją podpisy Dariusz Domasiewicza, Wojciecha Michalaka i Andrzeja Podsiadło.

Sam Domasiewicz zaznaczył, że szczególnie starsi mieszkańcy Łomży zwracają się z pytaniami jak samorządowcy mogą im pomóc.

Reklama

- Musimy być przygotowani na różne scenariusze. Na taki scenariusz przede wszystkim, który będzie chronił osoby starsze, które są w sposób najbardziej narażony na możliwość zakażenia. Takim rozwiązaniem jest właśnie pomoc w zakupach, czy to spożywczych, czy środków farmaceutycznych - mówił Domasiewicz, który podkreślał, że w Łomży mamy Straż Miejską i służby podległe miastu. W ocenie radnego w Łomży powinien funkcjonować miejski telefon, za pośrednictwem którego można by poprosić o pomoc.

Przyjazna Łomża o swoim pomyśle poinformowała podczas dzisiejszego briefingu prasowego. Radni liczą, że sprawa interpelacji rozpatrzona zostanie w trybie pilnym.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości