Dzisiejsza konferencja prasowa klubu "Przyjazna Łomża" była okazją do zaprezentowania nowych twarzy i planów tej grupy samorządowej. Jednym z najważniejszych punktów konferencji było oficjalne ogłoszenie dołączenia do klubu Andrzeja Korytkowskiego, znanego trenera, który zajął miejsce po zmarłej Alicji Konopce w radzie miasta.
Andrzej Korytkowski podzielił się ze zgromadzonymi swoimi motywacjami do wstąpienia do "Przyjaznej Łomży".
- Wyszło tak, że jestem radnym. Cieszę się z tego bardzo i warto byłoby gdzieś do kogoś dołączyć się, żeby coś można było więcej zrobić dla Łomży. Wybrałem oczywiście “Przyjazną Łomżę”, bo to był oczywisty wybór, bo jak wiemy, w samorządach za bardzo nie ma miejsca na partie polityczne, bo od tego jest Warszawa i Białystok. Natomiast to była oczywista sprawa. Widzę, co robi “Przyjazna Łomża”, co robią radni ‘Przyjaznej Łomży”, jakie mają propozycje dla łomżyniaków i chciałbym w tym uczestniczyć, chciałbym pomóc i co będę mógł, to będę ze swojej strony robił. Będę otwarty na głos mieszkańców - mówił radny Korytkowski.
Reklama
W ostatnich wyborach do Rady Miejskiej Łomży Korytkowski startował z listy KKW Mariusza Chrzanowskiego. Zdobył wówczas 223 głosy. Zapowiedział, że połowę otrzymywanej diety radnego będzie przekazywał na cele charytatywne.
Dariusz Domasiewicz, przewodniczący "Przyjaznej Łomży", w swoim wystąpieniu podkreślił, że klub koncentruje się na budowaniu i rozwijaniu swoich struktur.
- Chcemy, żeby pod logo “Przyjazna Łomża” mogli się zmieścić wszyscy mieszkańcy Łomży, którym zależy na mieście Łomża, którzy mają jakiś pomysł, a być może dotychczas z jakichś względów chcieli trochę pozostać w cieniu. Widzimy dzisiaj, że jest pewnego rodzaju otwarcie. Jest w mieście Łomży potrzebna zmiana. My spotykając się z mieszkańcami, czujemy to od nich. Mówią nam o tym, że jednak jest pewna stagnacja i czas na zmiany. Stąd zapraszamy oczywiście wszystkie środowiska samorządowe, z którymi też prowadzimy rozmowy, ale też mieszkańców, których jak wspomniałem wcześniej, którzy dotychczas starali się być w cieniu, służyli nam pomocą, wsparciem merytorycznym, ale jak wiecie, trzeba po prostu czasami wziąć sprawy w swoje ręce - mówił przedowniczący klubu Dariusz Domasiewicz.
Reklama
W kontekście rozwoju miasta, radny wskazał na historyczne znaczenie Łomży jako byłego miasta wojewódzkiego i podkreślił, że miasto powinno być postrzegane jako drugie co do ważności w województwie podlaskim. Zwrócił uwagę na potencjalne korzyści płynące z położenia Łomży na trasie Via Baltica, co może być szansą na nowe otwarcie gospodarcze regionu.
Na konferencji obecne były również znane postacie lokalne, w tym były dziennikarz, doradca i konsultant wyborczy Jacek Babiel oraz była dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży, Grażyna Ważna-Zwierzyńska. W kuluarach mówi, że do Przyjaznej Łomży mogą przejść kolejni miejscy radni.