Dziś 79 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej złożyło na Starym Rynku w Łomży przysięgę wojskową.
Ich zaprzysiężenie nastąpiło po czterech tygodniach intensywnego szkolenia podstawowego w 18. Łomżyńskim Pułku Logistycznym. I właśnie na sztandar tej jednostki wojskowej żołnierze złożyli ślubowanie.
Świadkami uroczystej przysięgi byli ich dowódcy, parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych. Oczywiście nie zabrakło członków ich rodzin.
Wyróżniający się żołnierze odebrali także listy gratulacyjne od dowództwa jednostki, a ich rodziny podziękowania, gratulacje i kwiaty.
Szkolenie podstawowe obejmowało podstawy żołnierskiego zachowania, życia, zasad, regulaminu, musztry, a także obsługi broni. Nie było takie proste. Niektórzy nie poradzili sobie z nim. Ci, którzy je ukończyli mogą kontynuować przygodę z wojskiem.
Przysięga żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej to pierwsza taka uroczystość w Łomży.