Już jutro czyli we czwartek 24 września, o godz. 17.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora" w Łomży przy ul. Krzywe Koło 1,odbędzie się inauguracja cyklicznych spotkań współorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Centrum Współdziałania Społecznego Urzędu Miejskiego w Łomży.
Projekt „Przystanek Historia" to inicjatywa otwartych spotkań do lokalnej społeczności zainteresowanej najnowszymi dziejami Polski.
- W ramach cyklicznych comiesięcznych przystanków będziemy organizować wykłady, projekcje filmów i spotkania autorskie - przekazuje Łukasz Lubicz Łapiński z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
Na pierwszym spotkaniu wykład "Powstanie i obsada PUBP w Łomży" wygłosi dr hab. Krzysztof Sychowicz.
Kolejne "Przystanki" zaplanowane zostały w październiku, listopadzie i grudniu br. Dokładne terminy i tematyka na załączonej grafice.
