Wicewojewoda podlaski z PSL Wiesław Żyliński przyjechał dziś do Łomży, by na wspólnej z innymi kandydatami swojej partii do Sejmu wziąć udział w zorganizowanej przed budynkiem Starostwa Powiatowego konferencji prasowej.
Oprócz Żylińskiego z dziennikarzami spotkała się starosta Elżbieta Parzych, radny wojewódzki i dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży Stefan Krajewski i były burmistrz Łap Wiktor Brzósko.
Tematem dzisiejszego spotkania były oczywiście sprawy rolnictwa, które Polskiemu Stronnictwu Ludowemu są najbliższe.
Jak podkreślał Wiesław Żyliński, w ostatnich latach wielu rolników, dzięki funduszom płynącym m.in. z programu na rozwój obszarów wiejskich, zainwestowało w rozwój swoich gospodarstw i zmodernizowało je w znacznym stopniu.
- To dzięki takim ludziom, mimo niesprzyjającej pogody, mimo ASF-u, mimo dzików, rolnictwo w naszym województwie jest motorem napędowym całej gospodarki. Zdajemy sobie sprawę, że aby to w następnej edycji utrzymać, musimy w przyszłym parlamencie wspomóc naszych podlaskich rolników - mówił wicewojewoda podlaski.
Żyliński wymienił założenia, z jakimi ludowcy startują do Sejmu i co chcą w kolejnej kadencji parlamentu osiągnąć.
Również Stefan Krajewski wskazywał, że największym zainteresowaniem ze strony rolników cieszyła się modernizacja gospodarstw rolnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13.
- Na ten cel są przeznaczone nowe środki, nowe działanie rusza już 19 października, a wnioski będą przyjmowane do 17 listopada i zachęcam podlaskich rolników do jeszcze większej aktywności, żebyśmy mimo tych przeciwności losu byli nadal pionierami w wykorzystywaniu środków unijnych, żebyśmy my byli przykładem dla innych województw, jak skutecznie pozyskać te środki ale i jak je właściwie zainwestować - mówił dyrektor ARiMR w Łomży.
PSL jako pierwsze zaprezentowało dziś publicznie część swoich kandydatów do przyszłego parlamentu.