Ostatnią w tym roku próbę pobicia rekordu napełnienia pasażerami autobusu MPK podjęli dziś studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Do empeka udało się wejść 194 osobom z jedną tchórzofretką, co niestety okazało się liczbą zbyt niską, by pobić rekord ustanowiony przez uczniów WETY.
Choć studenci liczyli na to, że to oni zostaną rekordzistami i nieco się rozczarowali, to i tak zabawa była przednia. Co prawda nie wyobrażamy sobie jak mielibyśmy jechać tak wypełnionym autobusem, ale przecież dawniej nie było nic dziwnego w takiej sytuacji. Nieco starsza młodzież (ta trochę po "czterdziestce") doskonale pamięta jak wyglądały kiedyś autobusy MPK przed godziną 8 rano dowożące uczniów do łomżyńskich szkół... Podczas tej akcji można było poczuć... klimat tamtych lat.
Mimo, że w akcję zaangażował się samorząd studencki a także władze uczelni z rektorem na czele, tym razem niestety pobić rekordu się nie udało. Studenci jednak się nie zrażają i już zapowiadają, że przy następnej takiej okazji postarają się jeszcze bardziej.
A jak starali się dzisiaj? Oglądajcie w naszej relacji video!