Reklama

PWSIiP utrzymała pozycję. W pierwszej połowie najlepszych uczelni w kraju.

21/05/2014 12:13

Na niezmienionej pozycji utrzymała się Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w dorocznym rankingu miesięcznika Perspektywy. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz uczelnia została sklasyfikowana w środku tabeli. Najwięcej punktów zyskała za doskonałe zaplecze dydaktyczne i warunku studiowania. Straciła na niewielkim prestiżu i braku oferty kształcenia podyplomowego.

Własna baza dydaktyczna, umiejętność pozyskiwania pieniędzy z Unii Europejskiej, zaoferowanie studentom możliwości wymiany zagranicznej- to najmocniejsze strony łomżyńskiej "państwówki". Dość dużą ilość punktów szkoła otrzymała też za nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach i dostępność kadry dla studentów.

PWSIiP straciła zaś na prestiżu. Jej absolwenci nie są poszukiwani na rynku pracy (w kolumnie "preferencje pracodawców" szkoła otrzymała tylko 10,9 pkt.). Zero punktów uczelnia otrzymała za ofertę kształcenia podyplomowego.

Reklama

W sumie w jubileuszowej, 15. edycji prestiżowego rankingu, ocenionych zostało 29 państwowych wyższych szkół zawodowych w Polsce. Zwyciężyła, podobnie jak w czterech ostatnich latach, PWSZ im. Prezydenta St. Wojciechowskiego w Kaliszu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości