Łomżyńscy radni nie byli w stanie wybrać ze swojego grona wiceprzewodniczącego. Andrzej Wojtkowski nie uzyskał wymaganego poparcia.
W środę (28.12) łomżyńskim radnym nie udało się wyłonić wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Wakat na tym stanowisku pojawił się pod koniec września wraz z odwołaniem Andrzeja Grzymały. Miał to być sposób na uzyskanie oszczędności. Szybko jednak okazało się, że ktoś musi sprawować obowiązki wiceprzewodniczącego, bo tak wynika ze statutu miasta.
Nowym wiceprzewodniczącym chciał zostać Andrzej Wojtkowski. Jego kandydaturę poparło jedynie 5 osób. 3 osoby wstrzymały się, kolejne 3 oddały głosy nieważne, a 10 radnych było przeciw.
Andrzej Wojtkowski stwierdził, że “nic się nie stało” i że mimo to będzie wspierał pracę przewodniczącej. Jednocześnie był rozczarowany, że nie uzyskał pełnego poparcia "prezydenckich" radnych.
Na wyłonienie wiceprzewodniczącego liczyła także przewodnicząca rady miejskiej Alicja Konopka:
- Chciałabym podkreślić, że już długo jesteśmy bez wiceprzewodniczącego. Wiceprzewodniczącej też nie mamy. Tylko ja się morduję - śmiała się Alicja Konopka.