Reklama

Radiowy system odczytu wodomierzy w ŁSM

04/08/2016 05:08

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łomży rozpoczęła wdrożenie radiowego systemu odczytu wodomierzy. Tego typu rozwiązanie będzie stanowiło ogromne udogodnienie dla wszystkich odbiorców wody. Odczytu licznika można będzie dokonać w dowolnej chwili – nawet w przypadku braku obecności lokatora w mieszkaniu.

Radiowy system odczytu wodomierzy to nowoczesny sposób zdalnego zbierania danych z wodomierzy mieszkaniowych. Technologia polega na przesyłaniu informacji o zużyciu wody za pośrednictwem fal radiowych. Dzięki temu pracownicy ŁSM nie będą musieli już wchodzić do mieszkań, aby odczytać stany liczników. Wystarczy, że podjadą w okolice budynku i zdalnie dokonają poboru danych. Tym samym system ograniczy możliwość wystąpienia pomyłek, skróci czas odczytu oraz zmniejszy związane z tym koszty.

Samo urządzenie do odczytów zdalnych nieznacznie różni się od standardowego wodomierza. Dodatkowym elementem wyposażenia jest nakładka radiowa dająca możliwość poboru danych z odległości nawet do 300 metrów.

Reklama

Mieszkańcy, których lokale zostały objęte montażem nowych wodomierzy są informowani o terminach prac poprzez wywieszenie stosownych informacji na tablicach ogłoszeń. Co istotne, stan licznika wymienianego wodomierza, będzie protokołowany i potwierdzany zarówno przez wykonawcę, jak i właściciela mieszkania. Wymiana prowadzona jest już od jakiegoś czasu. Kolejne wymiany wodomierzy zaplanowane zostały na wrzesień 2016 roku. Obejmą one budynki: Polowa 35, Mickiewicza 12, Spółdzielcza 31, Przykoszarowa 25 oraz Przykoszarowa 23.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama