Reklama

Radni chcą powołania zespołu na rzecz przywrócenia szpitala

26/05/2020 17:44

Na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej Łomży ma zostać wprowadzony punkt dotyczący stanowiska w sprawie przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Z takim wnioskiem do przewodniczącej zwróciła się część radnych. Stanowisko popiera również prezydent Mariusz Chrzanowski.

W załączonym do wniosku stanowisku podkreślają oni, że od samego początku, gdy zapadła decyzja o przekształceniu szpitala w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny nie zgadzali się z nią i dążyli do jej zmiany. Wymieniają podejmowane działania, wśród których były pisma i spotkania m.in. z wojewodą podlaskim.

- W dniu 17 marca br. zajęliśmy jednoznaczne stanowisko, w którym wyraziliśmy stanowczy sprzeciw wobec powstania jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży – czytamy w załączonym do wniosku stanowisku.

Reklama

Wiadomo już, że od dnia 1 czerwca część oddziałów łomżyńskiego szpitala ma zostać przywrócona. Radni podkreślają, że przyjęli to z umiarkowanym optymizmem. Uważają, że planowane działania nie przyniosą odpowiedniego zabezpieczenia medycznego mieszkańcom Łomży i zamierzają ubiegać się o pełne przywrócenie funkcjonowania szpitala.

- (…) Proponujemy powołanie przez Prezydenta Miasta Łomża specjalnego zespołu w skład którego weszliby przedstawiciele m.in. Urzędu Miejskiego w Łomży, Radni Rady Miejskiej Łomży, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku oraz lekarze i lokalni społecznicy – napisali radni.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości