Podczas sesji powołano dziewięć nowych komisji, a stanowiska przewodniczących i większość wiceprzewodniczących objęli radni z klubów Prawa i Sprawiedliwości oraz klubu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.
Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji przez ostatnie dwa lata funkcjonowały tylko dwie komisje. Oto pełna lista nowych komisji wraz z ich przewodniczącymi i wiceprzewodniczącymi:
Komisja Rewizyjna
Przewodniczący: Piotr Chmielewski
Wiceprzewodniczący: Marcin Dębek
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Przewodniczący: Piotr Modzelewski
Wiceprzewodniczący: Marcin Dębek
Komisja Finansów i Skarbu Miasta
Przewodniczący: Mariusz Tarka
Wiceprzewodniczący: Andrzej Grzymała
Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego
Przewodniczący: Andrzej Grzymała
Wiceprzewodniczący: Krzysztof Wykowski
Komisja Gospodarki Komunalnej
Przewodniczący: Ireneusz Cieślik
Wiceprzewodniczący: Piotr Modzelewski
Komisja Bezpieczeństwa
Przewodniczący: Marcin Dębek
Wiceprzewodniczący: Andrzej Wojtkowski
Komisja Edukacji i Kultury
Przewodniczący: Krzysztof Sychowicz
Wiceprzewodniczący: Piotr Chmielewski
Komisja Rodziny, Pomocy Społecznej i Zdrowia
Przewodniczący: Andrzej Wojtkowski
Wiceprzewodniczący: Anna Najda
Komisja Sportu, Turystyki i Rekreacji
Przewodniczący: Adrian Gołaszewski
Wiceprzewodniczący: Marek Kisiel
Radni zdecydowali się na zwiększenie swoich diet. Przewodniczący Rady Miejskiej będzie teraz otrzymywał ponad 3 200 zł miesięcznie, jego zastępca oraz przewodniczący każdej z komisji niemal 3 000 zł, a zastępcy przewodniczących w komisjach ponad 2 400 zł miesięcznie. Radnym bezfunkcyjnym podwyższono diety jedynie o 200 zł, co daje im ponad 1 500 zł miesięcznie. Takie stawki przyjęto 13 głosami.
