Łomżyńscy radni przyjęli uchwałę "w sprawie ustalenia czasowego uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Miasto Łomża dla obywateli Ukrainy".
Bezpłatne przejazdy miejskimi środkami transportu zbiorowego zostały wprowadzone w związku z trwającym konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy. Jest to jedna z form pomocy uchodźcom wojennym.
„Uprawnienie do nieodpłatnych przejazdów będzie przyznawane obywatelom Ukrainy korzystającym z ochrony czasowej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie posiadanych dokumentów potwierdzających obywatelstwo Ukrainy i fakt legalnego wjazdu na teren Polski w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. do dnia określonego stosownym rozporządzeniem Rady Ministrów, zgodnie z zapisami art. 2 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa” – czytamy.
Reklama
Powyższe uprawnienie przyznaje się na okres maksymalnie 18 miesięcy, licząc od dnia 24 lutego 2022 r.
Uchwała wchodzi w życie od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.