Reklama

Radni ponownie zajmą się środkami „pozakonkursowymi” na sport?

22/03/2023 18:24

Jak udało się nam ustalić, na najbliższą sesję ma trafić wniosek, by radni ponownie rozważyli możliwość wprowadzenia do budżetu miasta środków „pozakonkursowych” na sport. Z inicjatywą po raz kolejny wyszedł prezydent Mariusz Chrzanowski.

- Już na początku roku widać, że środki „pozakonkursowe” są bardzo potrzebne. Pozwoliłyby uniknąć takiej sytuacji, jaką mamy teraz z wyjazdem na ćwierćfinał drużyny UKS „Czwórka” – przyznaje zastępca prezydenta Łomży, Andrzej Stypułkowski i zastanawia się, co będzie dalej. - Jeżeli młode koszykarki awansują dalej, czego im z całego serca życzę, to problem będzie się nawarstwiał. A nie możemy zapominać o innych łomżyńskich klubach – mówi wiceprezydent.

Przypomnijmy, że młode koszykarki UKS „4” Łomża po zajęciu drugiego miejsca w Mazowieckiej Lidze U-15, uzyskały awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Brakuje jednak funduszy na wyjazd do Swarzędza (woj. wielkopolskie) i opłacenie noclegów zawodniczkom. 

Reklama

Takie wyjazdy wspierane są co roku ze środków z dotacji celowej z miasta na kulturę fizyczną. Pieniędzy „pozakonkursowych” jednak nie ma, gdyż zostały zdjęte podczas sesji budżetowej na wniosek radnych Obywatelskiego Klubu Samorządowego. 

Najbliższa sesja już za tydzień!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości