Jak udało się nam ustalić, na najbliższą sesję ma trafić wniosek, by radni ponownie rozważyli możliwość wprowadzenia do budżetu miasta środków „pozakonkursowych” na sport. Z inicjatywą po raz kolejny wyszedł prezydent Mariusz Chrzanowski.
- Już na początku roku widać, że środki „pozakonkursowe” są bardzo potrzebne. Pozwoliłyby uniknąć takiej sytuacji, jaką mamy teraz z wyjazdem na ćwierćfinał drużyny UKS „Czwórka” – przyznaje zastępca prezydenta Łomży, Andrzej Stypułkowski i zastanawia się, co będzie dalej. - Jeżeli młode koszykarki awansują dalej, czego im z całego serca życzę, to problem będzie się nawarstwiał. A nie możemy zapominać o innych łomżyńskich klubach – mówi wiceprezydent.
Przypomnijmy, że młode koszykarki UKS „4” Łomża po zajęciu drugiego miejsca w Mazowieckiej Lidze U-15, uzyskały awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Brakuje jednak funduszy na wyjazd do Swarzędza (woj. wielkopolskie) i opłacenie noclegów zawodniczkom.
Takie wyjazdy wspierane są co roku ze środków z dotacji celowej z miasta na kulturę fizyczną. Pieniędzy „pozakonkursowych” jednak nie ma, gdyż zostały zdjęte podczas sesji budżetowej na wniosek radnych Obywatelskiego Klubu Samorządowego.
Najbliższa sesja już za tydzień!