Jeszcze przed rozpoczęciem realizacji porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, przewodnicząca Rady udzieliła głosu posłowi Lechowi Kołakowskiemu, który zwrócił się z prośbą o poparcie złożonej przez niego interpelacji o budowę mostu drogowo-kolejowego w ciągu drogi Via Baltica.
Poseł odczytał treść interpelacji po czym zwrócił się do rady Miejskiej z prośbą o jej poparcie w formie uchwały. Poseł argumentował, ze jest to najlepszy moment, który Łomża i cały region powinny wykorzystać dla stworzenia możliwości szybszego, dalszego rozwoju.
Pewne wątpliwości, co do celowości takiej inicjatywy, zgłosił radny Tadeusz Zaremba, który wyraził obawę, czy taki wniosek nie da pretekstu do wstrzymania prac nad budową drogi Via Baltica. Jego zdaniem ewentualna budowa mostu drogowo-kolejowego nie może istnieć bez planów połączenia kolejowego, które z kolei może wymagać przeprowadzenia całej, długotrwałej procedury. Radny uważa, że może to zostać wykorzystane w celu opóźnienia budowy drogi Via Baltica, a w tym obwodnicy Łomży.
W głosowaniu radni poparli jednak wniosek posła Kołakowskiego przy 22 głosach za i jednym wstrzymujacym, przy czym to nie radny Zaremba wstrzymał się od głosu, a radny Zbigniew Prosiński.
Więcej o interpelacji posła pisaliśmy wczoraj w artykule Poseł chce obwodnicy z mostem drogowo-kolejowym